Na počátku nástupu jara se stali mladí horolezci na závodech mládeže v lezení na obtížnost do Orlové. Tyto závody jsou pro začínající horolezce, tentokrát první kolo Gekonu proběhlo na lezecké stěně Gymnázií Orlové 10. 3. 2018. Závod se zúčastnil celkem 77 závodníků z devíti divizí severní Moravy a dokonce přišli závodníci z Polska. Závodilo se ve třech kategoriích a dívkách a chlapcům, lezly se dvě kvalifikační cesty a pak finále. Finále už byly měřeny na čas, a to byly nervy.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

7 – 10 let Dívky
1. Lesniaková Viktorie, 2. Pavlová Karolína, 3. Běčáková Erika

7 – 10 let Chlapci
1. Svoboda Václav, 2. Krupa Filip (PL), 3. Fedorowski Gustav (PL)

11 – 14 let Dívky
1. Kuchařová Marie, 2. Andršová Amálie, 3. Lazarčíková Lucie

11 – 14 let Chlapci
1. Morávek Vojtě , 2. Tomek Vojtěch, 3. Wantulok Marian

15 – 18 let Dívky
1. Heryánová Kristýna, Stráníková Amálie, 3. Janošová Kamila

15 – 18 let chlapci
1. Plšek Antonín, 2. Havránek Šimon, 3. Závorka Prokop

Během závodu si mohli lezci vyzkoušet i lezení na čas, který byl pro ně připraveno jako zpestření závodu. Mnozí z nich využili tuto možnost a vyzkoušeli, jak rychle zvládnout vylézt na přibližně 9,5 metrů vysokou stěnu.

A nyní k nejdůležitějším možnostem, se kterými se závody nemohly uskutečnit:

Město Orlová, GOA Orlová, míle nás překvapila firma Lanex Bolatice, členy pořádajícího horolezeckého oddílu, rodiče, děti a přátelé za co jim patři velké poděkovaní

Výsledky ke shlédnutí zde: