I když nás přivítalo deštivé ráno, tak nám to nemohlo zkazit
náladu při lezení, přece jenom jsme byli schovaní v tělocvičně Střední Zemědělské školy v Opavě, kde se konal již 7. ročník seriálu lezeckých závodů MS Gekona. Pro letošní ročník 2020 se jednalo již o 2. kolo, tohoto závodu. Letos se poprvé stal součástí Open závodů ČHS, tímto jim děkuji za podporu.

Závod je určen pro děti začínající až středně pokročilé, tak aby
mohli sbírat cenné závodní zkušenosti, při méně náročných závodech, jak fyzicky, tak časově. Toto se nám myslím povedlo splnit, závodní cesty byly postaveny v takových obtížnostech, aby si děti zalezly a užily si pěkný závodní den. Za postavení závodních cest děkuji Martinu Horňákovi. Cesty byly postaveny, tak aby odpovídaly zdatnosti dětí v jednotlivých kategoriích.

Závodu se zúčastnilo 61 dětí z různých oddílů našeho kraje, HK
Atlas Opava, Tendon Blok Ostrava, SVČ Rýmařov, Gymnázium Orlová, TJ Baník Karviná, HO Beskyd Karviná, ale dojeli i z HO Sokol Brno, HO Lokomotiva Ingstav Brno, Vertikon Zlín, Horolezci Jeseník, za což jim Všem patří velké díky.

Kategorie byly rozděleny dle pravidel ČHS na U10, U12, U14,
U16 = B a u nás v Opavě byla i kategorie A, která byla přidána pro
nejstarší děti v oddíle a nebude počítána do celkových výsledků.

Závod probíhal na 2 kvalifikační cesty a 1 finálovou, do které
postupovalo vždy 8 nejlepších z kvalifikace, toto pravidlo bylo použito jen u 2 kategorii, ve kterých bylo více dětí, jednalo se o kategorii U12 dívky a U16 chlapci. Ostatní postupovali do finále všichni.

Organizace závodu proběhla bez problému, za což musím
poděkovat našim trenérům, instruktorům, kamarádům, rodičům,
fotografovi, jsme rádi, že Vás máme.

Dále musím poděkovat za podporu městu Opava, Moravskoslezskému kraji a sponzorům Tendon, Zebra Sport .

Všem zúčastněným, patří, obrovské DĚKUJI.

Tak se snad za rok sejdeme ve stejně hojném počtu a opět si to
užijeme.
Více fotografii najdete na:

https://zapletalart.rajce.idnes.cz/MS_Gekon_2020_Opava